MASAŻ
Masaże Klasyczne
– Masaż relaksacyjny całego ciała (50 min)
Masaż relaksacyjny jest jedną z najstarszych i najczęściej stosowanych form masażu. Jest to również masaż zalecany przez lekarzy jako zabieg przynoszący ulgę w dolegliwościach fizycznych. Masaż ten przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii u pacjenta przez co zwiększa utlenowanie mięśni, a wzrost przepływu krwi w obwodowych częściach ciała wpływa korzystnie na pracę serca.
– Masaż relaksacyjny pleców (50 min)
Jest to masaż przeprowadzony w miejscach największej kumulacji stresu (kręgosłup, łopatki, barki, szyja) powodując szybką likwidację zmęczenia i napięcia oraz trwały efekt, który na drodze odruchów segmentarnych wpływa relaksacyjnie na pozostałe części ciała. Masaż grzbietu proponowany jest dla osób prowadzących siedzący tryb życia.
– Masaż odstresowujący szyi i karku (30 min)
Jest to masaż kierowany do osób, spędzających dużą część czasu przed komputerem, bądź mają stresująca pracę. Mięśnie szyi i karku w tym wypadku są nadmiernie napięte, ponadto kumulujący się tam stres uprzykrza nam życie. Masaż ten powoduje rozluźnienie mięśni i ujście nadmiernego napięcia stresowego.
Masaże Lecznicze
– Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców (50 min)
Dzięki temu masażowi zwiększa się elastyczność i wytrzymałość więzadeł, ruchomość stawów i zdolność mięśni do pracy. Masaż powoduje dotlenienie, odżywienie i regenerację struktur wokół kręgosłupa. Połączony z delikatnymi technikami mobilizacyjnymi stawów kręgosłupa potrafi przynieść natychmiastową ulgę.
– Masaż leczniczy stawowo-mięśniowy (50 min)
Szybkie tempo życia zaburza prace naszych organizmów doprowadzając do przeciążeń poszczególnych układów, gdzie ostateczny efekt widoczny jest najczęściej jako zaburzenie fizyczne w postaci wielu dolegliwości. Wykorzystując odpowiednio opracowane programy masaży rehabilitacyjnych jesteśmy w stanie pomóc w różnych jednostkach chorobowych (rwa kulszowa i barkowa, złamania, koślawość i szpotawość kolan, zaniki mięśniowe, blizny pooperacyjne, przykurcze stawowe)
– Immunostymulujący masaż bańka chińską pleców (30 min)
Poprzez działanie segmentarne wnika głęboko oczyszczając kanały energetyczne, a silne przekrwienie i dotlenienie działa immunostymulująco na nasz cały organizm.
– Przeciw obrzękowy drenaż limfatyczny:
Jest to masaż usprawniający krążenie limfy w organizmie, przeciwdziałając chorobom wywołanym jej zastojem: likwiduje obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne. Bardzo powolne tempo masażu dostosowane do szybkości krążenia limfy w organizmie pozwala jednocześnie wprowadzić Cię w stan relaksu. Całościowy masaż przyspiesza pozbycie się toksyn z organizmu zwiększając jego siły obronne
– Dwie kończyny dolne lub górne (60 min)
– Całościowy (90 min)
– Uwalniający napięcia masaż głęboki tkanek miękkich
Jest to masaż, który skupia się na konkretnych dolegliwościach i poprzez odnajdywanie i opracowywanie punktów bólowych, wpływa na rozluźnienie zarówno mięśni, więzadeł, jak i otaczającej nasz cały organizm powięzi.
– Masaż relaksacyjny stóp z elementami refleksologii (50 min)
Stopy jako nasza podpora są najbardziej narażone na czynniki szkodliwe. Masaż relaksacyjny stóp wpływa na rozluźnienie więzadeł i mięśni, a poprzez działanie odruchowe także na działanie wszystkich innych organów wewnętrznych.
Refleksoterapia jest terapią holistyczną obejmującą ciało, umysł i duszę. Poprzez masaż receptorów na stopach i dłoniach stymulujemy prace narządów w całym ciele wspomagając naturalne siły regenerujące organizmu i tym samym przyczyniamy się do usunięcia toksyn, poprawy krążenia krwi i limfy, zwiększeniu witalności i poprawy samopoczucia. Pomaga uruchomić i utrwalić procesy samoleczenia organizmu, usuwa złogi, zwalcza ból. Jest dobrym uzupełnieniem terapii konwencjonalnej.
– Antycellulitowy masaż bańką chińską (50 min)
Cellulit to chorobowo zmienione komórki tłuszczowe. Przyczyną jest złe krążenie limfy oraz krwi, co powoduje zaleganie toksyn w komórkach, a w konsekwencji prowadzi do zachwiania gospodarki lipidowej i metabolicznej. Sekret masażu antycellulitowego tkwi w mocnych technikach, dobrych kosmetykach i oczywiście systematyczności. Zalecany zabieg powinien odbywać się 2 – 3 razy w tygodniu. Wtedy efekty są najlepsze. Potraktowane w ten sposób komórki tłuszczowe zostają rozbite i łatwiej jest je zemulgować, czyli po prostu wchłonąć. Miejsca objęte masażem to podudzia, uda, pośladki, brzuch, oraz ramiona
– Masaż kobiet w ciąży, jak i w okresie połogu (50 min)
Celem masażu dla kobiet w ciąży jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet szczególnie z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych.